Tájékoztató a hit- és erkölcstant tartó egyházakról, hitoktatókról

Tájékoztatjuk a szülőket, hogy az Esztergomi Babits Mihály Általános Iskolában az alábbi egyházak és hitoktatók vállalják a hit- és erkölcstan oktatás megszervezését a 2019/2020. tanévben:

• Katolikus Hitoktatáshittan
    Illetékes plébánia: Szent Anna Plébánia
    Képviseli: Pokriva László plébános
    tel: 33/312-291
    szentanna@szentanna.extra.hu
    Hitoktatók: Rehovicsné Szénássy Dóra
    Dobayné Salánki Eszter
  • Esztergomi Református Egyházközség
    2500 Esztergom, Petőfi S. u. 36.
    Képviseli: Ágoston Csaba lelkész
    esztergom@reformatus.hu
  • Esztergomi Görögkatolikus Parókia
    2500 Esztergom, Kossuth L. u. 60.
    Képviselőjének neve: Takács Gusztáv parókus
    1124 Budapest, Hegyalja út 113.
  • Hit Gyülekezete
    1103 Budapest Gyömrői út 69.
    Képviselő neve: Szikora Márton
    70-310-0034

A nyilatkozattételek időpontjai a leendő 1. osztályos tanulók szüleinek:
az általános iskolába történő beiratkozáskor, azaz 2019. április 11-12-én

A nyilatkozattételek begyűjtését követően az iskola intézményvezetője az érintett egyházi jogi személy meghatalmazott képviselőjének átadja az egyház által szervezett hit- és erkölcstan oktatásra jelentkezett tanulók adatait. Az adatok átadását követően az intézményvezető egyeztetést folytat a tanulócsoportok kialakításáról azon egyházak képviselőivel, amelyek által szervezett hit- és erkölcstan oktatás iránti igényről a szülők nyilatkoztak, és amelyek a hit- és erkölcstan oktatás megszervezését vállalják.

Felhívjuk a figyelmet, hogy tanév közben az iskola nem változtathatja meg az érintett szülők nyilatkozata alapján, és az egyházi jogi személy képviselőjével lefolytatott egyeztetés eredményeként a hit- és erkölcstan oktatás vonatkozásában meghatározott csoportbeosztást.

Amennyiben a szülő a következő tanévre vonatkozóan az erkölcstan vagy a hit- és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választását módosítani kívánja, az erre vonatkozó szándékát minden tanév május 20-ig írásban közli az intézményvezetővel.

Fazekas Bernadett
mb. intézményvezető